Šventvietės žemė - Nauja Dalios Beatos seminarų erdvė

Šventvietės žemė - Nauja Dalios Beatos seminarų erdvė

Pristatysiu ir papasakosiu apie naują savo projektą, kuris planuojamas vystyti specialiai tam nupirktame žemės sklype.

Pastarasis 2ha žemės sklypas yra gražioje vietoje, ir pats savaime dar turi tam tikrų unikalumų. Kuo ši žemė ypatinga?

Ji yra pačioje Trakų pašonėje, nuo sklypo horizonte aiškiai baltuoja Trakų bažnyčios bokštai -  kuomet ima skambėti varpai, jų garsas vilnija ore ir pažeme.. Sklypas yra ant kalvos, nuo jo atsiveria visad žalių pušynų panorama, besitęsianti iki horizonto. Šie geografiniai ir landšaftiniai Lietuvos grožio perlai -  ne viskas, apie ką noriu papasakoti.

Kas gi dar ? Dar šioje žemėje yra  dauba. Kuomet pirmą kartą įžengiau į šią daubą, stovėdama dauboje, iškart pajutau kažką ypatingo. Taip pat ten pat pastebėjau daug didelių akmenų. Ir tai buvo pradžia..
O akmenų, būtent toje dauboje, pasirodo, buvo daugybė.. Galimas paaiškinimas – tikėtina, juos į šią daubą suvertė dar tarybiniais metais suvežę iš laukų. Akmenys ten randami kiekviename žingsnyje - labai įdomūs, įvarių figūrų ar netgi dievybių veidais..
Apie nusipirktą žemę pasakiau, kad yra žemė, kurioje “kažką” žadu kurti – o tas „kažkas” susijęs ir  su mano vedamais seminarais, ir su dvasiniais ritualais taip pat.
Šiai žemei daviau ir vardą - "Šventvietė".

Dabar norėčiau sugrįžti keletu metų atgal, kuomet Indijoje iš Brahmano (šventiko) išmokau vesti senovinį vedinį ugnies ritualą, vadinamą Jagja (šis žodis reiškia aukojimą). Labai norėjau šių mokymų, ir atsiradus galimybei juose dalyvauti, labai apsidžiaugiau. Nors Jagja yra senovinis vedinis aukojimo ugniai ritualas, tačiau labai panašius aukojimo ugniai ritualus turėjo ir senovės lietuviai. Ėmusi vesti Jagjas, pajutau, kad šis ritualas, nors ir parsivežtas iš Indijos, labai skamba, skleidžiasi šioje vietoje ir atgaivina senovinę lietuvybės dvasią..

Kas dabar šioje žemėje yra - matote nuotraukose, o kokie tolesni mano planai ? Šiuo metu yra statomas namelis, iš išorės tai bus kaip pavėsinė, bet jo centre bus ugniakuras. Namelyje prie šio ugniakuro bus galima kvėpuoti, medituoti, groti mantras, kalbėti maldas, ten bus vedamos Jagjos.

Mano planuose yra gal būt iki pavasario sukurti šioje žemėje erdvę savo seminarams šiltuoju metų laiku. Įsivaizduokite.., jūs sėdite prie ugnies, kuri dega ugniakure po ąžuolais, klausydamiesi ąžuolų šlamėjimo. Sakoma, kad klausantis, kaip šlama ąžuolai, galima išgirsti atsakymus į jums rūpimus klausimus. Senovės lietuviai tikėjo, ąžuolai yra šventi. Ąžuolų dauboje yra du - abu maždaug šimtamečiai. Šalia ąžuolų – jų palydovai lazdynai, o ant žemės - iš akmenų nutiestas takas, akmeninis aukuras, akmenys - dievybių veidais.. Nuostabu - per mažai pasakantis žodis.

Kviečiame apsilankyti nuotraukų galerijoje - SPAUSTI ČIA