Paskaitos tema: „Kaip išsivaduoti iš noro kritikuoti?“
Ši paskaita skirta visiems, ir ypač tiems, kas nuolat susiduria savo darbe ar šeimoje su kritika, noru kritikuoti, „taisyti“ kitą – tėvams, vaikų darželių ir kt. institucijų auklėtojams, pedagogams.
Kritika dažnai tampa nebe pagalba, kaip tikimasi, o griovimu. Vienas poetas pasakė, kad „laikraščiu galima užmušti musę ir žmogų“. Rašytinis ir sakytinis žodis, ypač kritikos žodis – tai kaip ginklas. Žmonės nori būti ne vieni, bet, kuomet susirenka i kolektyvą, dažnai prasideda vieni kitų kritikavimas.
Žmonėms skaudu girdėti, kuomet kažkas kalba apie jų trūkumus, arba, priešingai, „geriausių ketinimų“ vedini, žmonės kalba apie kitų trūkumus, ir nesupranta, kodėl tie kiti įsižeidžia. Viso to rezultate gali iširti kolektyvai, šeimos, net valstybės. Klasikinis valstybės sugriovimo būdas – pradėti skleisti apkalbas, blogai kalbėti, dalinti į grupes, tie „mūsiškiai“, anie „ne mūsiškiai“. Ir atsiranda priešiškumas.
Ką su tuo daryti? Jeigu mes nesuvokiame, kur slypi priežastis viso to, mes tampame beginkliais, negalime su tuo susidoroti.
Šios paskaitos tikslas – išmokti, kaip teisingai reaguoti į kritiką įvairiose jos apraiškose tam, kad sustabdyti kitų ir savęs griovimą. Kaip elgtis, jei kyla noras „taisyti“ kitą.
Paskaita vyks adresu: Ugniagesių g. 8, sporto klubas "Šaulė", Alytus.
Paskaitos trukmė – 2 val.
ĮĖJIMAS – AUKA.
Su savimi turėkite pagalvėlę atsisėsti.
Registracija: el.p. loretukeg66@gmail.com, tel. (8 6) 825 4413
The goal of my teaching is to develop in a person
the capacity to be oneself, to recognize what is
genuine and necessary for him, to help find
the way to return to oneself.